Yurtdışında Gençlere Özel Yaz Okulları (Yaz Kampları)

Uzun bir kıştan ve yoğun geçen bir akademik ders yılından sonra belki de gençlere verilebilecek en güzel hediye onlara yaşıtlarıyla birlikte hem eğlenecekleri hem de yabancı dillerini geliştirebilecekleri bir yaz kampı imkanı sunmaktır.

Education World uzmanlığıyla 8-18 yaş arası gençleri bu yaz eğlenceli ve öğretici yaz kampları bekliyor!

Yurtdışı yaz kamplarında gençler sabah saatlerinde dil eğitimi alarak öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezi, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır. Dil dersleri maksimum 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda gerçekleşir. Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girerek kendi dil seviyesine ve yaş grubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir.

Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve öğrendikleri dili kullanmaya yönelik özgüvenlerini artırıcı nitelikte hazırlanmaktadır.

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Neden yurtdışında yaz okuluna göndermelisiniz?

  Yurtdışında yaz kampı deneyimi sadece dil eğitimi açısından değil, aynı zamanda gençlere ailesinden uzak yaşadığı birkaç haftada kendi ayakları üzerinde durmayı ve paylaşmayı öğretmesi açısından da faydalıdır.

  • İş, ders ve eğlence odaklı İngilizce kurs olanakları,
  • Dünyanın pek çok ülkesinden gelen yabancı öğrencilerle kültür alışverişinde bulunarak İngilizce pratik yapacaklar,
  • Sanal ortamda değil, İngilizceyi yaşayarak gerçek ortamda öğrenmelerini sağlayacak özel bir müfredat ile ders alacaklar,
  • Gerçek İngiliz kültürünü, ortamında, uluslararası arkadaş çevresinde yaşayarak deneyimleyecek,
  • Tam zamanlı ve zengin çeşitte sosyal aktivite ve gezilere katılarak gittiği ülkede eğlenceli bir sosyal programa entegre olacak.

  Hafta içi dil dersleri dışında aktivitelerine örnek olarak çevredeki turistik ve tarihi mekanlara geziler, futbol, basketbol, tenis, yüzme, paten kayma, ata binme, turnuvalar, yetenek şovları, el sanatları çalışmaları, sinema ve disko gecelerini sayabiliriz.

  Londra’da ve Bonn’daki ofislerimizle yurtdışında da devam eden destek

  Hafta sonlarında ise okullar yakın kasaba ve turistik şehirlere öğretmen eşliğinde, kontrollü geziler düzenleyerek öğrencilerin vakitlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlar. Düzenlenen bu tür turistik gezilerde öğrenciler, farklı şehir ve kasabalardaki tarihi yerleri, müzeleri ve eğlence parkları gibi yerleri gezerek hoşça vakit geçirir.

  Okullarda çocuklarınız her zaman (7/24) yetkili kişilerin denetimi altındadır. Okulda öğretmenler, yurtta yurt yetkilileri, aile yanında kalanları aileleri, sosyal aktivitelerde bulunurken okul yetkilileri çocuklarınızın yanında bulunur.

  Yaz okullarına başvuru ve kayıt ne zaman yapılır?

  Yaz dönemi, dil okullarının ve vizelerin en yoğun olduğu dönemlerdir. Okul kontenjanlarının dolmaması, vize başvurularında gecikmeler yaşanmaması için program tarihleri başlamadan en az 2-3 ay öncesinden başvuruların yapılması iyi olur.

  Education World olarak gruplara özel ödeme kolaylıkları ve erken kayıt avantajları sunuyoruz!

  Bize Ulaşın