Dil Seviyeleri

Farklı dil seviyelerine uygun yurtdışında dil eğitimi programlarımızı keşfedin!

Education World tecrübesiyle yurtdışı eğitim size #İyiGelecek!

Bize Ulaşın

Yurtdışı dil eğitimi

 • En kısa süreli programlar nelerdir?
 • Ne kadar zamanda dil öğrenebilirim?
 • 4 haftalık bir kurs, dil seviyemi ne kadar geliştirir?
 • Bir kur ne kadar sürmektedir?

Yurtdışında bir dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz bu gibi sorular aklınıza gelmiştir. 20 yıla yakın danışmanlık tecrübemiz ile Education World ailesi olarak dil eğitiminizde aklınıza takılan her türlü konuda size destek olmak üzere yanınızdayız.

Yurtdışındaki en kısa süreli dil programları en az 2 hafta olduğunu söyleyebiliriz. Yılbaşı, paskalya veya kişiye özel programlara 1 hafta bile katılım gösterilebilir. Programların süresi tamamen kişinin isteğine bağlıdır. Programlar başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sunulmaktadır.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Dil seviyelerine göre eğitim süreleri

  Dil seviyesi ve eğitim süreleri okula göre değişiklik gösterebilir, ancak kur arası geçişler ortalama 8-10 hafta sürmektedir. Öğrencilerin başarılarına göre 2 kur birden atlayabilmek mümkün olduğu gibi kişi başarısız görüldüğü takdirde aynı kur tekrar edilmektedir. Kur seviyelerini genel olarak aşağıdaki şekilde değerlendirebiliriz:

  • Hiç bilmeyenler için (Beginner)
  • Başlangıç Seviyesi (Elementary)
  • Orta seviye öncesi (Pre-Intermediate)
  • Orta seviye (Intermediate)
  • Orta üstü seviye (Upper Intermediate)
  • İleri Seviye (Advanced)

  Kısa süreli bir program almak isteyen kişilere tavsiyemiz yoğun bir program alarak kısa zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmeleridir. Dil seviyeleri düşük olanlar için ise en az 24 haftalık bir programa katılım önermekteyiz.

  Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi

  Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) olarak adlandırılan dil eğitiminde düzeylerle ilgili yeni bir standardı ifade etmektedir.

  Bu yeni kategoride aşağıdaki gibi dil öğrenme düzeyleri:

  A1 – A2 Başlangıç düzeyi: Bu düzeyde olanlar temel iletişim için gerekli olan kelime ve yapılarını bilmektedir. Kur sistemindeki Elementary düzeyine denk gelmektedir.

  B1 – B2 Orta düzey: Bu düzeyde olanlar belli konularda hem konuşma hem de yazma becerileri kazanmış olup kur sistemindeki Intermediate düzeyine denk gelmektedir.

  C1 – C2 İleri düzey: Bu düzeyde olanlar ileri iletişim becerilerine sahip olup anlama, okuma, yazma ve konuşmada akademik dersleri takip edebilecek düzededirler. Kur sisteminde Avanced düzeyine denk gelmektedir.

  Dil okulları başlama tarihleri

  Yılın her zamanı programlara katılabilirsiniz. Programlar genellikle her pazartesi veya iki haftada bir başlamaktadır. Gitmek istediğiniz programa karar verdikten sonra minimum 1 ay öncesinden kayıt işlemlerinizi başlatmanızı öneriyoruz. Özellikle yaz dönemleri hem okulların hem de konsoloslukların çok yoğun olduğu dönemlerdir. Erken kayıt yaptırmak hem yerinizi garanti altına alacak hem de yoğunluktan dolayı bir aksilikle karşılaşmanızı önleyecektir.

  Yurtdışında dil eğitimi hakkında bilgi ve okullara kayıt hakkında detaylı bilgi için ücretsiz Education World danışmanlık hizmetlerinden faydalanın!

  Bize Ulaşın