Yurtdışı Eğitimde Konaklama

Yurtdışında eğitim aldığınız süre boyunca güvenilir ve konforlu konaklama alternatiflerimiz ile rahat ve keyifli bir deneyim sizleri bekliyor! Education World farkıyla ücretsiz danışmanlık almak için bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Yurtdışı eğitim konaklama

Konaklama, yurtdışında eğitim sürecinin verimliliğini etkileyecek önemli faktörlerden biridir. Öğrencilerin nerede kalacakları hem kendileri hem de aileleri için en az okul seçimi kadar önemli bir konudur. Bu konunun çok iyi düşünülmesi, öğrenciler için en uygun konaklama türünün danışmanlar ile önceden konuşulması, her seçeneğin avantaj ve dezavantajlarının dikkate alınarak karar verilmesi gerekmektedir. Yanlış konaklama seçimi öğrencinin eğitimine direkt olumsuz etki edebileceği gibi öğrencinin huzurlu vakit geçirmesini de engelleyecektir. Aşağıdaki konaklama seçeneklerini inceleyip size en uygun konaklama seçeneği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Özellikle dil eğitimi için yurtdışına giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türüdür. Öğrenciler kendilerini ağırlayan ailelerin yanında kaldıkları süre içerisinde en az sınıf içi çalışmaları kadar yararlandıklarını belirtmektiyor. Aile yanında pansiyoner olarak tek kişilik odada kalınabilir, bu alternatifte banyo ve tuvaletler paylaşımlıdır. Aile yanı konaklamayı kahvaltı dahil veya sabah-akşam (yarım pansiyon) yemek dahil olarak seçebilirsiniz.

Aileler okulların konaklama departmanları tarafından titizlikle seçilmektedir. Aile seçiminde öğrencilerin talepleri ve gereksinimleri (sigara içip içmeme, alerjiler, vejetaryenlik gibi) dikkate alınarak kendilerine en uygun aile bulunmaktadır. Öğrenci, aile ile ilgili herhangi bir problemle karşılaştığı takdirde yeni bir aile için okulun konaklama departmanına başvuruda bulunmak mümkündür. Aile yanı konaklama ücretleri, gidilecek bölgeye ve ülkeye göre değişiklik gösterse de bu seçenek genellikle en uygun konaklama alternatifidir.

Aile yanında konaklama avantajları

 • Gidilecek ülke, kültür ve yaşam tarzı hakkında detaylı bilgi
 • Dil pratiği yapma imkanı
 • Ekonomik oluşu

Aile yanında konaklama dezavantajları

 • Ailenin kuralları dahilinde yaşamak
 • *Aile yanında konaklama Au-Pairlik değildir, aile sizden herhangi bir iş yapmanızı beklemeyecektir.

Yurtta Konaklama

Yurtta konaklama daha çok uzun dönem ve/veya üniversite/master öğrencileri için tavsiye edilen bir konaklama türüdür. Her dil okulunda yurt imkanı yoktur. Ülkeye, şehre ve okula göre yurt fiyatları aile yanı konaklamaya oranla daha ucuz yada pahalı olabilir.

Çok fazla oda sayısı olmadığından rezervasyonunuzu minimum 3 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bazı yurtlarda özel banyo ve tuvalet bulunmakla beraber genellikle odalar 2 kişilik ve banyo/tuvalet 3-4 oda ile ortak paylaşılmaktadır.

Yurtlar okul kampüsü içerisinde, kampüs yakınında ya da bazı durumlarda daha uzakta, bağımsız olabilir.

Yurtta konaklama avantajları

 • Kampüs aktivite ve tesislerden yararlanabilme
 •  Kampüs konaklaması kendi yaş grubunuzdaki öğrencilerle bir arada olunması, arkadaşlıkların gelişmesi bakımından idealdir.
 • Bağımsız ortam

Yurtta konaklama dezvantajları

 • Dil pratiği açısından ideal olmaması
 • Banyo/WC imkanlarının genellikle diğer öğrencilerle paylaşılması
 • Yurt kurallarına uyma zorunluluğu

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Özel Öğrenci Daireleri

  Genellikle tek veya 2 odalı küçük dairelerdir. Bir odada tek kişi kalınabildiği gibi, paylaşımlı olarak da kalınabilmektedir. Ücretleri her zaman aile yanı ve yurda göre daha yüksektir. Bir evi 4-5 arkadaş kiralayıp fiyat ekonomik hale getirilebilir. Ancak bunu Türkiye’den gitmeden önce ayarlamak oldukça güçtür. Evler mobilyalı ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiştir. Genellikle elektrik, su vs. giderler ücret dahilindedir.

  Özel öğrenci dairelerinin avantajları

  • Özgürlüğüne düşkün olan kişiler için oldukça iyi bir konaklama seçeneğidir.

  Özel öğrenci dairelerinin dezavantajları

  • Yemek dahil değildir. Yemek yapma, alışveriş yapmak gibi sorumluluklar içerir.
  • Ekonomik değildir.

  Otel konaklaması

  Oteller genelde kısa dönem programlara katılan profesyoneller ve yöneticiler için ideal bir konaklama türüdür. Ücretler her zaman diğer konaklama türlerine göre daha yüksektir.

  Otel konaklaması avantajları

  • Özgürlüğüne düşkün olan kişiler için oldukça iyi bir konaklama seçeneğidir.

  Otel konaklaması avantajları dezavantajları

  • Ekonomik değildir.

  Education World’ten ücretsiz danışmanlık alarak farklı konaklama seçeneklerinden en uygununu birlikte seçelim!

  Bize Ulaşın