Yurtdışında Okumak İsteyen Öğrencilere
Avustralya Rehberi

Birleşmiş Milletler tarafından en yaşanılır 5 ülkeden biri seçilen Avustralya’da yaşam son derece güvenlidir. Devasa parkları, geniş yolları ve enerjik insanlarıyla Avustralya yaşam standartları yüksek olmasının yanında, çok kültürlü yapısı, spor ve eğlence olanaklarıyla da ziyaretçilerine pek çok fırsat sunar.

Bize Ulaşın

Uçuş Süresi

Aktarmalı 17 + saat

Para Birimi

Avustralya Doları (AUD)

Yüzölçümü

7,682,800 kilometre

Saat Farkı

Doğusu 7, batısı 5 saat ileri

Resmi Dil

İngilizce

Başkenti

Canberra

İklim

Değişkenlik gösterir (tropik)

Nüfus

Yaklaşık 24,6 milyon (2017)

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Avustralya eğitim sistemi

  Son derece yüksek standartlara sahip Avustralya eğitim sisteminde farklı eğitim kademeleri bulunmaktadır. Bunlar; ilk ve orta dereceli okullar, yüksek eğitime hazırlık, yurtdışından gelen öğrencilere İngilizce dil eğitimi veren ELICOS okulları, özel dil okulları, mesleki eğitim veren TAFE sistemine mensup okullar ve yüksek öğretim veren üniversiteler olarak sayabiliriz.

  Mesleki eğitim sunan TAFE sistemi öğrencilere istihdam etme olanağı da sağlar. Avustralya’da üniversite eğitimi almak için Türk öğrencilerin foundation eğitimi adı verilen hazırlık eğitimini tamamlaması gereklidir. Yüksek öğretim programlarının YÖK denkliğine sahip olması ve eğitim sonunda alacakları diplomalarının dünya çapında geçerliliğinin bulunması Avustralya’yı akademik eğitim için tercih edilen ülkelerden biri yapıyor.

  Avustralya’da okumak pek çok gencin hayali! Education World ile Avustralya’da size en uygun eğitim kurumlarını seçmek için bize ulaşabilirsiniz!

  Bize Ulaşın

  Avustralya’da okumanın avantajları

  • Avustralya’nın eğitim sistemi, ABD ve İngiltere gibi ülkelerle kıyaslandığında eğitim kalitesi bu iki ülke ile aynı niteliklere sahip olduğu halde fiyat bakımından daha uygundur.

  • Devlete bağlı olan ve son teknoloji sistemlere sahip olan üniversiteler teknoloji ve bilim merkezleridir.

  • Nitelikli akademisyenleri, gelişmiş eğitim programlarıyla Avustralya, her yıl binlerce öğrencinin “ilk tercihi” olmakta ve öğrencilerin aldığı diplomalar uluslararası geçerlilik taşımaktadır.

  • Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde 4 kurumu bulunan Avustralya’da öğrenci olmak ayrıcalıklıdır.

  • Avustralya’da öğrencilere haftada 20 saate kadar çalışma izni sunulmaktadır. Öğrenciler tatil dönemlerinde ise full time çalışma iznine sahiptir.

  Avustralya öğrenci vizesi

  Öğrenci vizenizin geçerlilik süresi kayıt olduğunuz eğitim programına göre değişmektedir. Bir eğitim programını tamamladıktan sonra başka bir eğitim programına devam etmek istemeniz durumunda vizenizin durumu hakkında vize görevlilerinden bilgi alabilirsiniz.