Education World ile Yurtdışında Master Yerleştirme

Yurtdışında lisansüstü eğitim programlarına katılmayı düşünenler için yüksek lisans yerleştirme hizmetleri sunuyoruz.

Akademik eğitim programlarının süreleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Yurtdışında yaşamanın maliyetleri de göz önünde bulundurulduğunda ülke ve okul seçimini dikkatli yapmak sizi hem okurken gereksiz harcamalardan kurtarır hem de alanınızda verimli bir eğitim alarak size iyi bir kariyerin kapılarını açar.

Bize Ulaşın

Education World yurtdışında yükseköğretim programlarına yerleştirme

Education World’te eğitim danışmanlarımız yurtdışı eğitim sektöründe 20 yıla yaklaşan tecrübesiyle oldukça donanımlıdır. Dil okullarından üniversitelere, mesleki eğitimlerden yaz okullarına kadar oldukça geniş bir yelpazede uygun programlar sunuyoruz.

Yurtdışında üniversite eğitimi aldıysanız master ile akademik eğitiminize devam edebilir ya da Türkiye’de bir üniversiteden mezun olduysanız yurtdışında bir üniversitede yüksek lisansa başvurarak geleceğinize yön verebilirsiniz.

Yurtdışında yüksek lisans programlarına katılarak iş hayatına birkaç adım önde başlayabilirsiniz. Alacağınız nitelikli uzmanlaşma eğitimi sayesinde hem bireysel olarak gelişirsiniz, hem de mesleki becerileriniz artar ve tecrübe kazanırsınız. Bu süreçte edineceğiniz yurtdışında yaşama deneyimi sayesinde vizyonunuz da gelişir.

Yurtdışında yüksek lisans programı bulmak ve kabul edilmek doğru bir danışmanla çalışmıyorsanız kolay bir süreç değildir. Kaçırılmaması gereken başvuru tarihleri, alandan beklentilerinizin doğru anlaşılarak size uygun üniversitelerin incelenmesi bu arada diliniz yeterli değilse koşullu kabul başvuruları gibi birçok karışık ama çok önemli süreçte bizle çalışarak gerek maddi gerek manevi kayıpların önüne geçebilirsiniz.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Yurtdışında yüksek lisansa yerleştirme sürecinde göz önünde bulundurmanız gerekenler

  • Okuyacağınız programın gelecek planlarınıza katkıda bulunması için en uygun bölümü seçmelisiniz.

  • Bazı ülkelerde mezun olduğunuz alan ile ilgili iş arama ve çalışma iznine sahip olursunuz.

  • Pek çok ülkede yüksek lisans programlarına katılma şartı olarak GRE/GMAT gibi sınavlarının skorları istenir. Bu sınavların yanı sıra dil yeterliliğini kanıtlamanız gerekir.

  • Başvuru yapacağınız okulun eğitim programı hangi tarihlerde başlıyor ve ne kadar sürüyor? Bazı ülkelerde yüksek lisans programları 1 bazı ülkelerde 2 yıl sürelidir.

  Yurtdışında yüksek lisans yapmak ve yaşamak bazı ülkelerde maliyetli bir süreç olabilir bu noktada bütçenize en uygun ülke ve okul seçimini yapmanıza yardımcı olurken yanı size okurken çalışma izni veren ülkeler veya devlet üniversitelerinine yerleştirme konusunda danışmanlık yaparız.

  Education World’te deneyimli danışmanlarımızla sizi yurtdışında yüksek lisans programlarına yerleştiriyoruz. Anlaşmalı üniversiteler için ücretsiz danışmanlık al!

  BİZE ULAŞIN