Yurtdışında Lise Eğitimi

Liseyi yurtdışında okumak gençlere #İyiGelecek!

Yabancı bir ülkede nitelikli akademik eğitim almak gençlerin geleceğini şekillendirmede büyük rol oynuyor. Liseyi farklı bir ülkede okumak yurtdışında lisans eğitimine hazırlıkta daha avantajlı olmanın yanı sıra kişisel beceriler bakımından da oldukça geliştirici bir deneyim.

Education World olarak tecrübeli eğitim danışmanlarımız ile ücretsiz danışmanlık
hizmetlerimizden yararlanmak için vakit kaybetmeden bize ulaşın.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Neden Yurtdışında Lise Eğitimi?

  Yurtdışı eğitim programlarına küçük yaşta, orta öğrenimden başlamak öğrencilerin bulundukları ülkenin eğitim sistemine alışmaları ve lisans ve sonrasında yüksek lisans eğitimlerini, eğitim sistemi veya yabancı dil bakımından zorluk çekmeden tamamlamaları açısından oldukça önemlidir. Yurtdışında Türkiye’de olduğu gibi devlet liseleri, özel liseler, yatılı ya da gündüzlü okullar, sadece kız erkek liseleri, askeri liseler, mesleki liseler gibi farklı lise türleri bulunur.

  Çocuğunuz, lise eğitiminin tamamını yurtdışında alabileceği gibi, dilerseniz sadece bir yıllık exchange programımız ile Amerika veya Kanada’nın devlet liselerinden birinde yurtdışında yaşam ve eğitim tecrübesi edinip yaşayıp yurtdışı üniversiteleri için gerekli altyapıyı kazanabilir.

  3 Uluslararası Ofis

  Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimize desteğimizi global ofislerimiz ile de sürdürüyoruz. Türkiye, Almanya ve İngiltere’de özel ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizle içiniz rahat olsun!

  Ücretsiz Danışmanlık

  Öğrencilerimize en uygun eğitim programlarını birlikte belirliyor; başvuru, kayıt ve vize evraklarının hazırlanmasını ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

  Deneyimli Uzman Danışmanlar

  Yurtdışı eğitimde tecrübe sahibi uzmanlarımız ile öğrencilerimize ihtiyaç duyacakları her konuda danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

  Yurtdışında Lise Eğitiminde Bilmeniz Gerekenler

  • Lise eğitiminin tamamını ya da bir yıllık lise değişim programını yurtdışında almak çocuğunuzun üniversite eğitimi için sınırsız fayda sağlar.

  • Lise eğitimine kabul için İngilizce seviyesi sorun değildir.

  • Yurtdışında lise eğitimi için yıl boyunca başvuru yapılabilir.

  • Lise başvurunuzda okulun bulunacağı bölgeyi siz seçebilir veya çocuğunuza en uygun okulu tespit etmemiz için bize bırakabilirsiniz.

  • Amerika ve Kanada’da, son derece güvenli devlet liselerindeki programlarımız kapsamında bölgedeki yerel ofislerimizle öğrencilerimize ve velilerine sürekli danışmanlık ve destek sağlıyoruz.

  • Lise eğitimlerini yurtdışında tamamlayan öğrencilerimiz genç yaşta olduğu için İngilizce’ye çok çabuk adapte oluyor, kısa sürede anadil seviyesine ulaşıyor. Böylece lise eğitimleri sonrasında dünyanın en iyi üniversitelerine hazırlık sınıflarını yeniden almalarına gerek kalmıyor.

  • Ayrıca, Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre lise eğitimini yurtdışında tamamlayan Türk öğrencilere, Türkiye’de sınavsız ve harçsız üniversite eğitimi imkanı tanınmaktadır.

   * Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), yurtdışında okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Türkiye’de sınavsız
   ve harçsız üniversite hakkı tanıdı.

   * Bu öğrencilerin harç ücretleri, Yurtdışı Türkler Başkanlığı tarafından ödenecek. Resmi gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, orta öğretimlerini yurtdışında bitirmeleri şartıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler, üniversiteyi Türkiye’de okumak istediklerinde sadece başvurdukları üniversitenin şartlarına göre değerlendirilecek.