Yurtdışında SAT Hazırlık Kursları

Amerika’da üniversite okuyarak kaliteli bir eğitim almak isteyen gençlerimiz için özel olarak hazırlanmış SAT sınav kurslarımız gençlere #İyiGelecek!

Education World olarak yurtdışı eğitim alanında 20 yıla yaklaşan tecrübemiz ile öğrencilerimizin geleceğini güvence altına alan kaliteli eğitim programları sunuyoruz.

Anlaşmalı dil okullarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bize ulaşın!

Bize Ulaşın

SAT sınavı nedir, nasıl uygulanır?

Scholastic Aptitude Test’in kısaltması olarak kullanılan SAT, Amerika’da yüksek öğretime kabul edilebilmeniz için uygulanan standart bilgi ve yetenek sınavıdır. Amerika’da hem yerli hem de yabancı uyruklu öğrencilerin bu sınava girmesi beklenmektedir. Türkiye’de pek çok eğitim kurumunun yüksek öğrenimde SAT’ı geçerli kabul ettiğini söyleyebiliriz. Amerika’da yıl içinde yedi kere uygulanan bu sınav, Amerika dışında altı kere uygulanmaktadır.

SAT sınavı niteliklerine göre SAT 1 ve SAT 2 olarak ikiye ayrılır. Bazı öğretim kurumları sadece SAT I sınavı skorunu, bazı önemli üniversiteler ise hem SAT I hem de SAT II sınav skorunu değerlendirmeye almaktadır.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  SAT I testi nedir?

  Reasoning Test olarak açıklayabileceğimiz SAT I; eleştirel okuma, sayısal ve kompozisyon olmak üzere iki bölümden oluşan yaklaşık üç saatlik bir genel yetenek ve bilgi testidir. Her bir bölüm 200-800
  üzerinden değerlendirilir.

  SAT II testi nedir?

  Subject Tests olarak açıklayabileceğimiz SAT II; biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilginizi ölçen bir saatlik ve çoktan seçmeli bir sınavdır. Her bir bölüm 200- 800 üzerinden değerlendirilir. Sınav için önerilen en uygun zaman lisenin son yılı ve ya da lise mezuniyetinden sonrasıdır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Hangi kursa, hangi ülkede katılacağınıza birlikte karar verelim, üstelik ücretsiz!

  Deneyimli Uzman Danışmanlar

  Danışmanlarımızın 20 yıla yakın tecrübesiyle her zaman öğrencilerimizin yanındayız!

  Binlerce Mutlu Öğrenci

  2100’den fazla öğrenciyi dil eğitimine gönderdiğimizi biliyor muydunuz?

  SAT sınavını yurtdışında almanın avantajları

  SAT, Amerikalı öğrenciler ve yabancı öğrenciler için üniversiteye giriş biletidir. Her okulun ve bölümün istediği farklı SAT yeterlilikleri vardır. SAT sınavı öğrencilerin üniversite başarısına işaret eden bir sınav olduğu için oldukça önemlidir. Farklı alanlarda bilgi ve becerileri derinlemesine ölçen bu sınavda başarı sahibi olmak iyi bir üniversitede kaliteli bir eğitim alarak başarılı bir meslek hayatına atılmanın ilk adımıdır.

  Globalleşen dünyada kariyerde rekabet edebilmenin yolu nitelikli eğitimden geçer. Bu yüzden liseden mezun olup yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerin SAT sınavına girdiğinde başarıya ulaşamama fırsatını kaçırmaması son derece önemlidir.

  Education World’ün güvencesiyle en iyi yurtdışı SAT sınav kurslarımızı keşfedin!

  Bize Ulaşın