Yurtdışında Eğitim Almak İsteyenlere Özel
Amerika Rehberi

Müthiş kumsallarıyla güneşin keyfini çıkarabileceğiniz Los Angeles, dünyanın uyumayan şehri rengarenk New York, mavi ve yeşilin buluştuğu San Francisco ve daha pek çok şehriyle Amerika; hem yaşamak hem de eğitim almak için müthiş güzelliklerle dolu bir ülke.

Amerika rehberimizi inceledikten sonra Amerika’da eğitim ve yaşam hakkında tüm sorularınız için ücretsiz danışmanlık almak üzere bize ulaşabilirsiniz!

Bize Ulaşın

Uçuş Süresi

Doğusu yaklaşık 10 saat, batısı yaklaşık 14 saat

Para Birimi

Amerikan Doları (USD)

Yüzölçümü

Yaklaşık 42 milyon km²

Saat Farkı

Batısı 7, doğusu 10 saat geri

Resmi Dil

İngilizce – İspanyolca (çok yaygın)

Başkenti

Washington D.C.

İklim

Eyaletlere göre değişken

Nüfus

326,6 Milyon (Yaklaşık 2018 itibariyle)

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Amerikan eğitim sistemi

  Amerikan Eğitim Sistemi’nde yüksek eğitim özerk bir yapıya sahiptir. Birçok üniversite kamuya ait olduğu halde devletin bu kurumlar üzerinde çok az yetkisi bulunmaktadır. Federal yönetim askeri okullar haricinde hiçbir üniversitede önemli bir rol oynamamaktadır. Eğitim bakanlığının diğer ülkelere göre çok farklı işleyiş tarzı bulunmaktadır. Her eyalet kendi eğitim politikasını kendisi tespit eder.

  Amerika’da ilköğretim tüm vatandaş ve göçmenler için zorunludur. Liseyi bitirdiği halde kendisini üniversite için hazır hissetmeyen ve farklı eğitim sistemlerinden gelen öğrenciler için hazırlanmış bir yıllık foundation programları bulunmaktadır. Amerika’da yüksek öğretim 2 yıllık yüksek okul anlamına gelen mesleki eğitim veren “college”, 4 yıllık eğitim veren üniversite, yüksek lisans ve doktora olarak devam etmektedir.

  Amerika’da okumanın avantajları

  • Dünyanın en prestijli üniversitelerinin çoğunun Amerika’da bulunduğunu düşünürsek bu kurumlardan kaliteli bir eğitim alma ayrıcalığına sahip olursunuz.

  • Çok kültürlü bir ortamda, özgür ve çağdaş bir ülkede yaşam deneyimi edinirsiniz.

  • Alınan kaliteli eğitim ile geleceğinize mesleki anlamda yatırım yapmış olursunuz.
  • Yurtdışında yaşamak isteyenler için fırsatlar ülkesi olarak da bilinen Amerika’da yaşama ayrıcalığına sahip olursunuz.

  • Lise, üniversite, yüksekokul, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitimlerin zengin içerikleri ve güçlü eğitim sistemi sayesinde kendi alanınız dışında da bilgi edinebilirsiniz.

  • Eğitim sürenizce iş dünyasıyla da bir araya geleceğiniz ortamlar okullar tarafından oluşturulmaktadır. Böylece sizlere uluslararası bir kariyere adım atma imkanı sağlar.

  • Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilere pek çok kurum tarafından burs imkanı tanınıyor. Bunlardan bazıları akademik, sportif başarılara sahip gençlere tanınan burslardır.

  Education World ayrıcalıklarıyla Amerika’da eğitim hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz!

  Bize Ulaşın

  Amerika’da öğrenci vizesi

  Amerika’da öğrenci olabilmek için tam zamanlı eğitim alınması gerekmektedir. Bunun için de dil okullarında en az 18 saat, üniversitede her dönem en az 12 kredi, yüksek lisansta her dönem en az 9 kredi almanız gerekmektedir. Kısa dönem için eğitim almayı düşünen öğrencilere de F-1 adı verilen öğrenci vizesine başvurmalarını tavsiye ediyoruz. Turist vizesine sahip öğrenciler tüm derslere katılamayacakları gibi vizelerini de ülke içinde uzatamayacaktır.

  Özgürlükler ülkesinde her düzeye uygun Amerika’da eğitim fırsatlarından haberdar olmak üzere ücretsiz danışmanlık talep edin!

  Bize Ulaşın