Education World ile yurtdışında sertifika programları

Yurtdışında uzun süreli lisans ve yüksek lisans programlarına katılmak sizin için maliyetliyse profesyonel hayata yönelik yurtdışı sertifika programlarına katılarak daha kısa sürede bir meslek sahibi olabilirsiniz! Eğitiminizin ardından sertifika aldığınız alanda staj yaparak tecrübe kazanabilir, kariyer fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz!

Education World’ün ücretsiz danışmanlığıyla size en uygun mesleki eğitimi bulalım…

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Yurtdışında sertifika programlarına katılmanın avantajları

  Yurtdışında sertifika programları tamamen mesleki bir dalda uzmanlaşmaya dayalı ve daha çok pratiğe yönelik programlardır. 4 haftadan 1,5 yıla kadar sürebilen bu programlar hemen hemen her dalda bulunabilir.

  Öğrencilerin, yeni mezunların ve profesyonellerin ilgisini çeken yurtdışında sertifika programlarında pazarlama, işletme, turizm, finans gibi alanlarda sunulan eğitimlerin yanı sıra İngilizce öğretmenlerine yönelik geliştirme programları gibi (TESOL, DELTA, CELTA) ve bilişim teknolojisi alanlarında da eğitim alabilirsiniz.

  Uzmanlaşmak istenen konu ile ilgili birkaç ay içinde eğitim alınmasının ardından okulun ayarladığı bir şirkette sertifika alınan konuda staj yapabillme imkanının olması ve süresi dokuz ayı geçen programlardan sonra bir çok ülkede bir yıl yasal çalışma iznine sahip olunması sertifika programlarını popüler hale getiren en önemli etkenlerdir.

  Yurtdışında sertifika programlarında kayıt ve kabul süreci

  Eğitim almak istediğiniz alanda bilginize, vaktinize ve bütçenize en uygun okula karar verildikten sonra kayıt için öğrenciden okulun belirlediği kayıt ücreti alınır ve kayıt formu doldurulur.

  Kayıt yaptırmak için ofislerimize gelemediğiniz durumlarda kayıt formunuzu e-mail, faks veya telefon yolu ile doldurabiliriz.

  Kayıt formunuz doldurulmasının ardından banka hesabımıza kayıt ücreti yatırılmasıyla birlikte aynı gün içinde kaydınız tamamlanmaktadır.

  Temsilcisi olduğumuz okulların sertifika programlarına yerleştirme hizmetimiz ücretsizdir. Yerleştirme yaptığımız öğrencilerden vize danışmanlığı için ekstra ücret alınmamaktadır.

  Yurtdışında Education World ayrıcalıklarıyla sertifika programlarına katılarak meslek sahibi olabilirsiniz!

  Bize Ulaşın

  Sertifika programlarına kabul için gerekli evraklar

  Kabul işlemleri okuldan okula farklılık göstermektedir. Bazı okullar kabul için sadece orta seviyenin üstünde İngilizce bilgisi isteyebilir ya da aşağıdaki önkoşulları sağlamanızı talep edebilir;

  • Üniversite mezuniyeti

  • Alınacak programa göre 500 -550 Toefl sınav sonuç belgesi

  • Üniversite eğitmenlerinden 2 adet referans mektubu

  • Amaç mektubu (Statement of Purpose)

  • Gidilecek programa göre 1-2 yıl çalışma tecrübesi

  • Maddi teminat belgesi