Yurtdışında Dil Okulu Türleri

Geleceğinize yatırım yapmak istiyor ve yurtdışında dil eğitimi almayı düşünüyorsanız bu yazımızı okumadan karar vermeyin. Yurtdışında hangi dil okuluna gideceğinize karar vermek için size en uygun kurumları birlikte seçelim!

Education World’ten ücretsiz danışmanlık almak için şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Yurtdışında Dil Okulu Türleri

  İkinci hatta üçüncü yabancı dil bilmek kariyerinde başarılı olmak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen herkes için önemli bir gerekliliktir. Yabancı bir ülkede akademik eğitim almak – yaşamak istiyorsanız, uluslararası bir firmada görev almak istiyorsanız belirli bir düzeyde yabancı dil bilmeniz önemlidir.

  Education World olarak yurtdışı eğitim alanında 20 yıla yaklaşan tecrübemiz ile bugüne kadar binlerce öğrenciye danışmanlık verdik. Yurtdışında dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerimiz için uluslararası geçerliliği olan başarılı kurumlar ile anlaşmalar yapıyoruz.

  Anlaşmalı kurumlarımız arasında yurtdışında dil eğitimi veren kurumları genel olarak iki ayrı kategoride inceleyebiliriz:

  1. Özel dil okulları
  2. Üniversitelere bağlı dil okulları

  Yurtdışında Özel Dil Okulları

  Özel dil okulları genellikle üniversitelere yakın bölgelerde veya şehir merkezlerinde konumlanır. Bazı özel dil okulları üniversitelerin kampüslerini kullanabildikleri gibi üniversite ile yapılan anlaşmalara bağlı olarak ilgili üniversitenin dil eğitim programlarını da kendileri düzenleyebilmektedir.

  Avantajları

  Küçük sınıflar olduğu için ve kişiye olan ilginin daha fazladır.

  Üniversite kurslarına göre maliyetler daha düşüktür.

  Program başlangıç tarihleri esnektir.

  Yurtdışında Üniversiteye Bağlı Dil Okulları

  Üniversitelere bağlı dil okulları genellikle dil eğitimi sonrasında akademik eğitimlerine devam etmek isteyenler için çok avantajlıdır. Bazı okullar dil programlarının bitiminde öğrencileri direk olarak üniversite eğitimlerine kabul etmektedir. Kampüs imkanlarının oluşu öğrencilerin kütüphane, sosyal ve sportif tesis, bilgisayar merkezleri ve dil laboratuarlarından faydalanmalarını sağlar.

  Avantajları

  Zengin kampüs imkanları

  Dil eğitimi sonrası akademik eğitime devam etme şansı

  Üniversite öğrencileri ile kaynaşıp farklı arkadaşlıklar kurabilme şansı

  En uygun fiyatlı yurtdışı dil okulları için şimdi ücretsiz danışmanlık isteyin, Education World avantajlarıyla kayıt yaptırın!

  Bize Ulaşın