Yurtdışında IELTS Sınav Kursları

Dünya genelinde en çok tercih edilen İngilizce yeterlilik sınavlarından IELTS hem kariyerinizde hem de akademik eğitiminizde sizi ileriye taşıyacak! Eğitiminizi yurtdışında alarak daha kısa sürede İngilizcenizi mükemmelleştirmek ister misiniz?

Size özel programlar ile yoğun eğitim, ödeme kolaylıkları ve ücretsiz Education World danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın!

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  IELTS nedir ve nasıl uygulanır?

  Açılımı International English Language Testing System olan IELTS her yıl 1.5 milyondan fazla kişi tarafından tercih edilen dünyanın önde gelen İngilizce uzmanlık sınavıdır.

  IELTS okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi tüm dil becerilerinizi ölçmenin yanı sıra dilinizi alacağınız eğitim dışında çalışma hayatı ve yurtdışında kuracağınız yeni hayatınızda kullanabilmeniz için özel olarak hazırlanmıştır.

  Dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak belirlenen dört alandaki becerileriniz üç saatin altındaki bir sürede test edilmektedir. Dinleme, okuma ve yazma sınavları aynı gün içinde arka arkaya ve ara verilmeden yapılır. Konuşma sınavınız yazılı sınavınızdan önceki ya da sonraki üç gün içinde yapılır. Konuşma sınavının tarihi test merkeziniz tarafından belirlenir.

  IELTS nerelerde geçerlidir?

  Uluslararası geçerliliğe sahip olduğu için, tek yapmanız gereken seçtiğiniz kuruma giriş için gereken puanı öğrenmektir. Eğitim kurumları, işverenler, hükümetler, göçmenlik büroları ve meslek kurumları dahil olmak üzere, dünya çapında 7.000’in üzerinde organizasyon IELTS’i kabul etmektedir.

  Sonuçlar 2 yıl boyunca geçerli olan IELTS’in Uluslararası geçerliliği İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada ve daha birçok ülkede ve ülkemizde 7.000’den fazla üniversite, meslek enstitüsü ve kurum, adayların İngilizce dil seviyelerinin kanıtı olarak IELTS sonucunu kabul etmektedir.

  Neden yurtdışında IELTS hazırlık kursuna gitmelisiniz?

  IELTS sınavı tüm dil becerilerini üst düzeyde ölçen ve dünya genelinde geçerliliği yüksek olan bir dil sınavıdır. Siz de İngilizcenizi kısa sürede geliştirmek ve dil becerilerinizi kısa sürede ilerletmeyi hedefliyorsanız yurtdışında sınav hazırlık kurslarımızı tercih edebilirsiniz.

  Education World olarak 20 yıla yakın tecrübemiz ile bugüne kadar binlerce öğrenciyi farklı dil eğitimleri için yurtdışına gönderdik. Ücretsiz danışmanlık ve vize danışmanlığı hizmetlerimizin yanı sıra global ofislerimizle öğrencilerimizin her zaman yanında olduk. Siz de yurtdışı eğitiminiz için profesyonel ve güvenilir danışmanlık için mutlu öğrencilerimizden biri olabilirsiniz!

  IELTS’in Türkiye’de geçerliliği

  • Ülkemizde YÖK’ün 2009 yılında yayınladığı duyuru ile tüm üniversitelerimiz lisans,
   yüksek lisans ve doktora başvurularında IELTS’i kabul etmeye başlamıştır.
  • Ülkemizdeki üniversitelerin kabul ettikleri IELTS skoru bölümler arasında değişiklik
   gösterebilir. En doğru bilgiyi okulunuzdan alabilirsiniz.

  YÖK İngilizce Sınavlar Denklik Tablosu için tıklayın.

  Yurtdışında IELTS sınavı ile gözün yükseklerde olsun!
  Ücretsiz danışmanlık iste.

  Bize Ulaşın