Neden Sertifika Programları?

Yurtdışında Sertifika Programlarının Avantajları
Yurtdışında eğitim alırken para kazanmak ister misiniz?

Sertifika programlarına katılarak hem kısa sürede meslek sahibi olabilir hem de okurken çalışabilirsiniz!

Kariyerinize yeni bir soluk getirecek yurtdışı sertifika programları size #İyiGelecek!

Bize Ulaşın

Neden yurtdışında sertifika programlarına katılmalısınız?

Yurtdışında eğitim ve yaşam maliyetleri çok da ekonomik değildir. Yurtdışında lisans eğitimi için en az 3 yıl, yurtdışında yüksek lisans eğitimi için en az 1 yıla ihtiyacınız vardır. Peki, yurtdışında sertifika programları ne kadar sürüyor? Bu programları minimum 4 hafta – maksimum 18 aylık dönemler halinde düzenleniyor. Dolayısıyla master yapmak için gerekli zamanı veya yeterli ekonomik gücü olmayan pek çok kişi günümüzde kısa dönem sertifika veya diploma programlarına gün geçtikçe daha fazla ilgi gösteriyor.

Yurtdışında sertifika programına katılmadan önce bilmeniz gerekenler

 • Uzmanlaşmak istenen konu ile ilgili birkaç ay eğitim alarak ardından okulun ayarladığı bir şirkette eğitim alınan konuda staj yapmak, süresi dokuz ayı geçen programlardan sonra bir yıl yasal çalışma iznine sahip olmak sertifika programlarını popüler hale getiren en önemli etkenlerdir.
 • Sertifika programları özellikle kısıtlı zamanı olan mesleki alanlarda kısa bir dönem içerisinde uzmanlaşmak ve iyi bir kariyer hedefleyerek rakiplerinin önüne geçmek isteyenler için çok uygundur.
 • Sertifika programları tamamen mesleki bir dalda uzmanlaşmaya dayalı ve daha çok pratiğe yönelik programlardır. Süreleri 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun alternatifler sunabilir.
 • Öğrenci, yeni mezun ve profesyonellerin ilgisini çeken programlar arasında pazarlama, işletme, turizm, finans, İngilizce öğretmenlerine yönelik geliştirme programları (TESOL, DELTA, CELTA) ve bilişim teknolojisi gibi popüler programları bulabilirsiniz.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Sertifika programları ve yurtdışında diploma programlarının farkı nedir?

  Sertifika programlarının ismi Üst Düzey Sertifika veya Diploma Programı olarak değişebilmektedir. Asıl fark programın ana başlığı ve program içeriğinde ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden öğrenciler bu tür programlara kayıt yaptırmadan önce programın süresini belirlemenin yanında içeriğini de titiz bir şekilde incelemeli ve kendi ilgi alanı, istek ve amaçlarıyla tam olarak örtüşen bir programı belirlemelidir. Yanlış program seçimi hem zaman kaybına hem de maddi ve manevi kayba yol açabilir.

  Yurtdışı eğitimde 20 yıla yaklaşan tecrübemizle güvenilir ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak ister misiniz?

  Bize Ulaşın