Yurtdışında Üniversite & Master Eğitim Sistemi

Yurtdışında eğitim alarak geleceğinizi en iyi şekilde planlamak istiyorsunuz, ancak hangi düzeyde akademik eğitim alacağınıza karar veremiyor musunuz?

Education World olarak sizin için hazırladığımız rehberde üniversite ve yüksek lisans eğitimleri hakkında genel olarak değindik. Yurtdışı eğitimine dair merak ettiğiniz tüm sorular için bize ulaşabilir, ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Yurtdışında üniversite ve master arasındaki farklar nelerdir?

  Üniversite, diğer adıyla lisans eğitimi tek bir alana yoğunlaşmak yerine o alan dışında derslerin de alındığı daha genel bir eğitim programıdır. Bazı ülkelerde 3 bazı ülkelerde 4 yıl süreli olabilir.

  Master ya da diğer adıyla yüksek lisans eğitimi ise lisans eğitiminin üzerine yalnızca seçilen alanla ilgili daha derin ve kapsamlı bir eğitimdir.

  Üniversite eğitiminde derslere katılım lisansüstü programlardan daha fazla olabilir.

  Seçilen alanda derinlemesine bir araştırma odaklı olan master programlarında öğrenciler akademisyenlerle yakın temastadır.

  Üniversite eğitimlerinde sınavlar ve bitirme projesi gibi değerlendirme ölçütleri bulunur, lisansüstü programlarda yapılan araştırmaların sonucunda bir tez savunması yapılması gerekmektedir.

  Lisans ve yüksek lisans eğitiminizi yurtdışında tamamlamayı düşünüyorsanız ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz!

  Bize Ulaşın

  Yurtdışında üniversite ve yüksek lisans yapmak isteyenlere ipuçları

  • İngiltere ve Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler, eğitim sistemlerindeki farklılıktan dolayı foundation adı verilen hazırlık yılını okumaları
   gerekmektedir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler üniversite için gerekli koşulları karşıladığı takdirde dilediği okula başvuru yapabilir.

  • Yurtdışında üniversite okumak kaliteli bir eğitim almanızın yanı sıra karakterinizin şekillendiği, hayattan beklentilerinizin daha netleştiği üniversite yıllarında kişisel gelişiminizi de olumlu etkiler.

  • Yurtdışında yüksek lisans yapabilmek için öncelikle Türkiye ya da herhangi başka bir ülkede lisans eğitimini tamamlamış olmanız gereklidir. İrlanda ve Kanada gibi ülkelerde yüksek lisans yaptığınız takdirde eğitim sonunda çalışma izni ve bunu takip eden süre içinde vatandaşlığa başvurma hakkı elde edebilirsiniz.

  • Yurtdışında yükseköğretim kariyerinizde rakiplerinizden ayrılmanızı sağlayacak bilgi ve becerileri kazanmanızı sağlar.

  • Yurtdışında yaşamak istiyorsanız yabancı bir ülkede eğitim almak sizin için avantajlı bir yatırım olacaktır.

  3 Uluslararası Ofis

  Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimize desteğimizi global ofislerimiz ile de sürdürüyoruz. Türkiye, Almanya ve İngiltere’de özel ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizle içiniz rahat olsun!

  Ücretsiz Danışmanlık

  Öğrencilerimize en uygun eğitim programlarını birlikte belirliyor; başvuru, kayıt ve vize evraklarının hazırlanmasını ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

  Deneyimli Uzman Danışmanlar

  Yurtdışı eğitimde tecrübe sahibi uzmanlarımız ile öğrencilerimize ihtiyaç duyacakları her konuda danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.