Yurtdışında Eğitim Almak İsteyenler İçin
İspanya Rehberi

Rengarenk kültürü, sıcakkanlı insanlarıyla İspanya’da okumak isteyenleri tatil havasında geçecek bir eğitim deneyimi bekliyor! Kışları ılıman, yazları sıcak iklimiyle Avrupa’nın en sevilen ülkelerinden biri olan İspanya, güçlü eğitim programlarıyla da kariyer fırsatları sunuyor.

İspanya’da yükseköğretim programlarına katılmayı düşünüyorsanız ücretsiz danışmanlık talep edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Uçuş Süresi

Doğusu yaklaşık 10 saat, batısı yaklaşık 14 saat

Para Birimi

Euro

Yüzölçümü

Yaklaşık 506,000 km²

Saat Farkı

Türkiye ile 2 saat

Resmi Dil

İspanyolca(Baskça, Katalanca ve Galiçyaca yaygın)

Başkenti

Madrid

İklim

Bölgelere göre değişken

Nüfus

Yaklaşık 47 milyon (2018)

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  İspanya eğitim sistemi

  İspanya’da 10 yıllık zorunlu eğitimin ilk 6 yılı ilköğretim sonraki 4 yıl ise ortaöğretime ayrılmaktadır. Ortaöğretimin ikinci yarısında öğrenciler kendi yetenek ve mesleki alanlara göre özelleştirilmiş eğitim programlarına hazırlanır. Mesleki eğitime önem veren İspanyol eğitim sisteminde ortak dersler dışında alan dersleri de okutulmaktadır.

  İspanya’da yükseköğretim çoğunlukla devlet üniversitelerinde gerçekleşiyor. Devlet üniversitelerinde sunulan lisans eğitimi dışında teknik, mesleki ve sanatsal eğitimler veren yükseköğretim programları ve özel kurumlar da bulunuyor. Yükseköğretim seviyesinde eğitim veren mesleki eğitim kurumlarından alınan sertifika da üniversite diplomalarına eşdeğer kabul ediliyor.

  İspanya’da lisans düzeyinde eğitim almak isteyen öğrencilerin belirli bir düzeyde İspanyolca bildiğini kanıtlaması ve aynı zamanda Selectividad ismi verilen üniversite sınavını geçmiş olması bekleniyor.

  Education World’ün ücretsiz danışmanlığıyla İspanya’da eğitim alarak geleceğinize yatırım yapmak size #İyiGelecek!

  Bize Ulaşın

  İspanya’da okumanın avantajları

  • İspanya’da üniversite, yüksek lisans ya da master gibi yüksek öğretim programlarına katılan öğrenciler, prestijli eğitimler veren üniversitelerde pek çok Avrupa ülkesinden daha ekonomik fiyatlara eğitim alma fırsatına sahip olur.

  • Dünyanın en çok konuşulan 2. dili olan İspanyolca’yı öğrenerek dünyanın farklı bölgelerinde uluslararası pazarda kariyer fırsatları elde edersiniz. İspanyolca dışında İngilizce eğitim de alabilirsiniz.

  • İspanya üniversitelerinde pek çok eğitim programı Türkiye’de YÖK tarafından tanınmaktadır.

  • İspanya’da okuyarak alacağınız eğitimden uluslararası düzeyde geçerliliği olan diplomalar ile mezun olursunuz.

  • İspanyol kültürü son derece zengin ve renklidir. İklim olarak Avrupa’nın gözde ülkelerinden birinde keyifli bir eğitim hayatı geçirirsiniz.

  İspanya öğrenci vizesi

  İspanya’da öğrenci vizesi, 90 günden kısa süreli eğitim ve staj programları için gereklidir. Bunun dışında 90 günden uzun süreli eğitim programlarına katılacaksanız vize başvurusu yaparken kurum tarafından kabul belgeleri dışında ödenen harçları da belgelemeniz gerekmektedir.