Fransa Öğrenci Vizesi

Büyüleyici kültürü, tarihiyle yurtdışında okumak isteyen pek çok gencin hayallerini süsleyen Fransa’da öğrenci olmak isteyenlere özel olarak hazırladığımız Fransa öğrenci vizesi rehberini incelemeden başvurunuzu gerçekleştirmeyin!

Bize Ulaşın

Fransa öğrenci vizesi

Fransa, pek çok milletten öğrenciye kapılarını açan Schengen ülkelerinden biridir. Öğrenci vizesi prosedürleri diğer ülkelere benzerdir. 90 günü aşmayan her türlü eğitim programı için kısa süreli Fransa C tipi Schengen vizesine başvurmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir okula kayıt olmak amacıyla giriş yapacaksanız yine kısa süreli öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. Kabul aldığınız bölgeden vizenizi 1yıl süreli oturum vizesine çevirmek üzere başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğer eğitim alacağınız program 3 ve 6 ay arası sürüyorsa yenilenebilen geçici uzun süreli öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. 6 aydan uzun süreli bir eğitim programına kayıt yaptırdıysanız Fransa uzun süreli öğrenci vizesi başvurusunu gerçekleştirmelisiniz. Oturum iznini de kapsayan bu vize türü özellikle akademik programlara katılacaklar için uygundur. Bu vizeye başvuru yapabilmek için öğretim geçmişiniz ile birlikte Fransızca yeterliliğinizi de gösteren bir belge sunmalısınız.

Fransa’ya giriş yaptığınızda Göç ve Entegrasyon ofisiyle iletişime geçerek konsolosluktan aldığınız belgeyi teslim etmeniz gerekebilir, bu sebeple okulunuzun bu kurum ile anlaşmasını önceden teyit etmelisiniz.

Bir Fransız üniversitesinde araştırma yapma ya da ders verme amacıyla ülkeye gidecekseniz bir uzun süreli Fransa öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. Üniversite ile yapılan anlaşmanızı da vize evraklarınızla birlikte götürmelisiniz.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Fransa öğrenci vizesi evrakları

  • Eğitim alacağınız kurumdan kabul mektubu ya da kayıt belgesi

  • Ülkede bulunacağınız süre boyunca giderlerinizi karşılayacağınızı gösteren banka dokümanları

  • Eğitim ve yaşam maliyetlerinizi karşılayacak 1. dereceden yakınınızın finansman belgeleri

  • Fransa gidiş (varsa dönüş) uçak bileti rezervasyonu

  • 30,000 Euro teminatlı sağlık sigortası

  • Fransa’da eğitim süresince konaklayacağınız yerin belirtilmesi, konaklama bir yakınınızda ise belediye onaylı davetiye

  • 18 yaşından küçük öğrenciler için noter onaylı muvafakatname

  Education World’ün danışmanlığıyla Fransa öğrenci vizesine başvurmak için bize ulaşabilirsiniz!

  Bize Ulaşın