Macaristan Akademik Eğitim Programları

Avrupa’da akademik eğitim almak isteyenler için en hesaplı ülkelerden biri olan Macaristan’da prestijli okullardan mezun olma fırsatını kaçırmayın! Ücretsiz yurtdışı danışmanlık hizmetlerimizle yurtdışı eğitim yolculuğunuzun her adımında yanınızdayız.

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Macaristan’da üniversite ve master eğitimi

  Orta Avrupa’nın gözde ülkelerinden, köklü kültürü ve renkli tarihiyle Macaristan yurtdışı eğitimin popüler ülkeleri arasında dikkat çekiyor. Çok uluslu öğrenci nüfusuna ev sahipliği yapan Macaristan’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için pek çok fırsat bulunuyor.

  Eğitim sisteminin yenilenmesinin ardından eğitim kalitesindeki artışla dikkat çeken ülkenin üniversiteye sınavsız geçiş hakkı tanıması ise gençler için büyük bir ayrıcalık. Eczacılık, tıp ve mühendislik gibi uzmanlık alanlarıyla öne çıkan Macaristan lisans programlarının maliyetleri Avrupa ülkelerine göre oldukça uygundur.

  Pek çok ülkede 4 yıl olan lisans eğitimleri Macaristan’da 3 yıl süreli, yüksek lisans eğitimleri ise 2 yıl sürelidir. Ülkemizde YÖK tarafından denkliği kabul edilen ülkelerden biri olan Macaristan, uygun yaşam maliyetleriyle çok uygun fiyatlardan prestijli bir yurtdışı eğitimi almak isteyenler için ideal bir ülkedir.

  Akademik eğitiminizi Macaristan’da almış olabilir ya da farklı bir üniversiteden mezun olmuş ve Macaristan’da yüksek lisans eğitimi almak istiyor olabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce olan pek çok bölüm sayesinde akademik kariyerinize kolaylıkla başlayabilirsiniz.

  Yurtdışı eğitim danışmanlığında Education World ayrıcalıkları

  YEDAB kurucu üyelerinden ve Türkiye’nin önde gelen yurtdışı danışmanlık firmalarından biri olarak 20 yıla yaklaşan sektör tecrübemizle tüm süreçlerde öğrencilerimizin yanındayız. Yurtdışında konaklamadan uygun okul ve eğitim programı bulunmasına, kayıt ve kabul süreçlerinden vize danışmanlığına kadar her adımda tecrübeli danışmanlarımıza ulaşabilir, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz. Education World’ün ücretsiz danışmanlığıyla Macaristan’ın en iyi üniversitelerinde sınavsız okumak, master programları ile akademik kariyer yapmak size de #İyiGelecek!

  Macaristan’da sınavsız üniversite okumak ve yüksek lisans yapmak istiyorsanız vakit kaybetmeden bize ulaşın! Yurtdışı eğitimde yılların tecrübesiyle ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanın.

  Bize Ulaşın