Kanada öğrenci vizesi

Dünyanın yaşanılabilir ülkeleri listesinde ilk sıralarda yer alan göçmen dostu Kanada’da eğitim almayı düşünen öğrenciler için 3 farklı vize tipi bulunuyor. Yüksek refahı, kaliteli eğitim seçenekleriyle Kanada’da öğrenci vizelerine başvurusu yapmak için ihtiyaç duyacağınız tüm detayları sizinle paylaşıyoruz.

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Kanada öğrenci vizeleri

  Kanada’da eğitim alacağınız program 6 aydan uzun süreliyse SX-1 tipi vizeye başvurmanız gerekmektedir. Özellikle dil okullarına katılan öğrenciler bu vizeye başvuru yapmaktadır. Vizeyi aldıktan sonra Amerika’yı ziyaret etme hakkı tanınır. CAQ olarak bilinen Quebec Öğrenci Vizesi, yalnızca Kanada’nın Quebec eyaletinde eğitim alacak öğrenciler için verilen vize türüdür. 6 aydan uzun sürecek bir eğitim programına katılacaksanız CAQ vizesine başvurmanız gerekmektedir.

  Kanada öğrenci vizelerine başvuru DLI isimli yetkilendirilmiş eğitim kurumları aracılığıyla yapılır. Buradan alacağınız kabul belgesi üzerinde eğitim alacağınız programa dair detaylar, eğitim maliyetleri yer almaktadır. Kanada öğrenci vizesine başvuru yaparken okuduğunuz okul bilgileri ya da çalışıyorsanız iş yerinizden alacağınız belgeleri de göstermeniz beklenmektedir.

  Kanada’da dil okulları haricinde post secondary olarak adlandırılan mesleki programlar, üniversite ve benzeri eğitim programlarına kaydolanlar on-campus ve off-campus (kampüs içerisinde veya kampüs dışında) haftada 20 saate kadar, tatil dönemlerinde ise full time çalışma iznine sahiptir.

  Kanada vize başvuruş için ödenmesi gereken ücreti kredi kartı ile ödenebilmektedir.

  Kanada öğrenci vizesi evrakları

  • Başvuru formu

  • Eğitim programı tarafından gönderilen kabul mektubu

  • Eğitim tarihlerinize göre geçerliliği en az bir yıl olan pasaportunuz

  • Eğitim programının sonunda kendi ülkenize dönüş yapacağınızı gösteren seyahat belgeleri

  • Sabıka kaydı ve sağlık raporu

  • Vize merkezinde çekilecek biyometrik fotoğraf ve parmak izi alınması

  • Eğitim süreniz boyunca ülkede kalacağınız 1 yıl için banka hesabınızda 10,000 Kanada doları
   olduğunu gösteren banka evrakları

  • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont

  Vize başvuru işlemleriyle ilgili Education World’te tamamıyla ücretsiz! Danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için şimdi iletişime geçin!

  Bize Ulaşın