Yaz Okulları ve 8-18 Yaş Gençlere Özel Yaz Kampları

Uzun bir kış ve yoğun geçen bir akademik ders yılından çocuklara hem eğlenceli hem de ömür boyunca kullanacakları önemli kazanımlar edineceği dolu dolu bir tatil hediye etmek ister misiniz?

Okullara özel ya da bireysel yaz programlarımızı keşfetmek için ücretsiz danışmanlık talep edin!

Gençler için eğlenceli ve öğretici bir fırsat: Yaz okulları

Karne hediyesi olarak orijinal bir fikir mi arıyorsunuz? Çocuklara hediye edebileceğiniz en farklı ve faydalı etkinliklerden biri de yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli bir ortamda dil öğrenmeye göndermektir. Birkaç hafta yurtdışında yaz okulu deneyimi çocukların hem dil öğrenmesini hem de aileden uzak kalınan süre boyunca kendi ayakları üzerinde durmayı ve paylaşmayı öğrenmesine katkıda bulunur.

Yurtdışında yaz okuluna katılan çocukları tekdüze bir dil kursundan çok farklı bir deneyim bekliyor. Çocuklar farklı ülkelerden gelen yaşıtları ile iyi zaman geçirirken yabancı dilleri doğal olarak geliştirecek ve birçok yeni aktiviteye katılırken özgüvenleri artacak!

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Kamp programları

  Anlaşmalı olduğumuz tüm okulların yetkili kurumlar tarafından onaylı olmasına özen gösteriyoruz. Yurtdışında yaz okulu programlarında sabah saatleri yabancı dil derslerine ayrılır. Öğleden sonraları ise öğrenciler için organize edilen geziler, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere ayrılır. Dersler maksimum 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda yapılır. Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer ve ardından kendi dil seviyesi ile yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Yaz okulu programlarında dil öğretimi deneyimli ve uzman öğretmenler tarafından en çağdaş eğitim yöntem ve teknikleriyle gerçekleşir. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttırmak, dil bilgilerini geliştirirken bir yandan da öğrendikleri dili kullanmak üzere kendilerine güven aşılamak üzere
  tasarlanır.

  Hafta içi düzenlenen aktiviteler arasında futbol, basketbol, tenis, yüzme, paten kayma, ata binme, turnuvalar, yetenek şovları, el sanatları atölyeleri, sinema ve disko geceleri gibi sportif ve sosyal aktiviteleri sayabiliriz. Hafta sonları ise çevre kasaba ve şehirler ile önemli bölgelere turistik geziler düzenlenir. Bu tarihi ve kültürel gezilerin keşif rotasında müze ve eğlence parkları da yer alır. Öğrenciler hoş vakit geçirirken aynı zamanda yabancı dili doğal ortamında pratik etme fırsatı bulur. Bu geziler sayesinde öğrenciler farklı kültürlerden pek çok öğrenciyle kaynaşıp uzun süreli dostluklar geliştirir.

  Yaz okullarında güvenilir bir atmosferde konaklama

  Yaz okulu programlarında iki farklı konaklama seçeneği bulunuyor. Aile yanı konaklama alternatifinde öğrenciler okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir ailelerin yanında isteğe bağlı olarak tek veya çift kişilik odalarda misafir edilir. Pratik yapma açısından aile yanı konaklaması önerilse de yaz programlarında ailelerin yanında diğer kurslara göre daha fazla öğrenci kaldığı için beklenen verimlilik düşebiliyor. Ayrıca, çocuklar akşam belirli bir saatte evde olmak zorunda olduğu için yurtta konaklayan öğrencilerin akşam katıldıkları aktivitelere katılamayabiliyor.

  Yurtta konaklama alternatifi öğretim ve tatil sürecinden maksimum düzeyde faydalanma konusunda aile yanında kalmaktan çok daha verimlidir. Öğrenciler herhangi bir sorunla karşılaştığı takdirde yetkili ve öğretmenlerin anında müdahale etme imkanı vardır. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı olarak kaldığı binalarda 24 saat boyunca yetkili gözetiminde konaklanır. Bu seçenekte öğrenciler sabah uyanıştan gece yatışa kadar zengin sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanma imkanına sahiptir.

  Çocuklarınıza unutulmaz bir yurtdışı yaz okulu deneyimi hediye etmek için ücretsiz danışmanlık isteyin!

  Bize Ulaşın