Yurtdışında Sertifika Programları

Yurtdışında kısa süreli eğitim alarak meslek edinmenin hızlı ve ekonomik yolu ile tanışın: sertifika ve diploma programları.

Hedef odaklı bir eğitim alarak geleceğine yön vermek için ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kimler katılabilir, programlar ne kadar sürüyor?

Yurtdışında sertifika programları özellikle kısıtlı zamanı olan, sektör değiştirmek isteyen veya alanında kısa bir dönem içerisinde uzmanlaşmak ve rakiplerinin bir adım önüne geçmek isteyenler için çok uygundur.

Sertifika programları tamamen mesleki bir dalda uzmanlaşmaya dayalı ve daha çok pratiğe yönelik programlardır. Süreleri 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun alternatifler sunabilir.

Öğrencilerin, yeni mezunların ve profesyonellerin ilgisini çeken programlar her alanda olmakta birlikte en çok tercih edilen programlar pazarlama, işletme, turizm, finans, İngilizce öğretmenlerine yönelik geliştirme programları (TESOL, DELTA, CELTA) ve bilişim teknolojisi gibi alanlardır.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Sertifika programlarının avantajları

  Yurtdışında eğitim almak isteyenlerin lisans eğitimi için en az 3 yıl, yüksek lisans eğitimi için en az 1 yıl yurtdışında yaşaması gerekiyor. Yurtdışında eğitim maliyetleri ve yaşam masraflarını düşünülürse bu kadar süre için gerekli olan zamanı ve yeterli ekonomik gücü olmayan kişiler kısa dönem sertifika veya diploma programlarına gün geçtikçe daha fazla ilgi gösteriyor. Ayrıca okulun ayarladığı bir şirkette sertifika alınan konuda staj yapılabilmesi ve dokuz ayı geçen programlardan sonra bir yıl yasal çalışma iznine sahip olunabilmesi de sertifika programlarını popüler hale getiren en önemli etkenlerdir.

  Yurtdışı sertifika Programları ile Diploma Programlarının farkı nedir?

  Sertifika programlarının ismi Üst Düzey Sertifika veya Diploma Programı olarak değişir. Ama asıl fark programın ana başlığı ve program içeriğinde ortaya çıkar. Bu yüzden öğrenciler bu tür programlara kayıt yaptırmadan önce programın süresini belirlemenin yanında, içeriğini de titiz bir şekilde incelemeli ve kendi istekleriyle, amaçlarıyla tam olarak örtüşen bir programı belirlemelidirler. Yanlış program seçimi hem zaman kaybına, hem de maddi ve manevi kayba yol açabilir.

  Yurtdışında sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi, kayıt ve vize danışmanlığı için bize ulaşabilirsiniz.

  Bize Ulaşın