İngiltere Akademik Eğitim Programları

İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans eğitimleri size #İyiGelecek!

Dünyanın prestijli üniversitelerinden eğitim alarak başarılı bir kariyer yaratmak sizin elinizde! İngiltere’de eğitim almayı düşünüyorsanız ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanabilirsiniz!

Bize Ulaşın

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  İngiltere’de akademik eğitim

  Türkiye’ye yakınlığının yanında Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından tanınan üniversiteleriyle İngiltere, Türk öğrencilerin gözde akademik eğitim destinasyonlarından biridir. İngiltere’nin tercih edilme sebeplerinden diğeri de öğrencilere haftalık olarak 20 saate kadar çalışma izni tanınmasıdır. Böylece İngiltere’de üniversite okuyan öğrenciler okurken para kazanma şansına sahip oluyor. İngiltere’de lisans programları, 3 ile 6 yıl arasında değişebiliyor, bazı lisans programları sonunda öğrencilere staj hakkı da tanınabiliyor.

  İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin ülkenin eğitim sistemine uyum sağlaması ve derslerindeki eksikleri tamamlaması amacıyla “foundation” adı verilen 1 yıllık hazırlık dersleri verilmektedir. Bu eğitimleri özel üniversitelerden ya da devlet üniversitelerinden almak mümkündür. Referans mektubu, dil yeterliliğini gösteren sınav sonucu ve niyet mektubu ile İngiltere’de üniversitelere başvuru yapılabilir.

  Yurtdışı eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerden biri olan İngiltere’de akademik eğitim hakkında merak ettiklerinizi ücretsiz yanıtlıyoruz!

  Bize Ulaşın