Yurtdışında Okumak İsteyenlere
Kanada Rehberi

Dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olan Kanada, çok uluslu yapısı ve yüksek refah düzeyi ile gözde ülkelerden biri olan Kanada rehberimizi okumadan kaydınızı yaptırmayın!

Education World farkıyla profesyonel danışmanlık alarak geleceğinize yatırım yapmak için bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Uçuş Süresi

Yaklaşık 8 – 12 saat

Para Birimi

Kanada Doları (CAD)

Yüzölçümü

9.984.675 km²

Saat Farkı

Batı bölgesinde 7 saat, Doğu bölgesi ise 10 saat geri

Resmi Dil

İngilizce, Fransızca

Başkenti

Ottawa

İklim

Değişken (karasal iklim, kutup iklimi, ılıman iklim)

Nüfus

Yaklaşık 37,6 milyon (2019 itibariyle)

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Kanada eğitim sistemi

  Kanada’da eğitim 4-5 yaşlarında zorunlu olmayan anaokulu eğitiminden başlar. 6 yaşlarında ise ilkokul birinci sınıf başlar. Eyaletlerin sistemine bağlı olarak 11, 12 ya da 13. sınıflara kadar devam eden lise eğitimi sonrasında öğrenciler üniversite, kolej ya da 2 yıllık genel eğitim, 3 yıllık teknik eğitim veren mesleki kolejlerde okumaya devam edebilir.

  Kanada, uluslararası öğrenciler için yüksek standartlarda, çok çeşitli eğitim olanakları sunan, farklı insanların, yaşam tarzlarının ve coğrafyaların bulunduğu büyük bir ülkedir. Öğrenim kurumları, akademik çevreye uyum sağlamalarına yardımcı olmak üzere düzenlenmiş özel hizmetler sunarak uluslararası öğrencileri çok iyi bir şekilde karşılar ve onlara kaldıkları süre boyunca da yardımcı olur.

  Kanada’da okumanın avantajları

  • Kaliteli bir üniversitede eğitim görmek ve burs olanakları aramak için Kanada oldukça iyi bir ülkedir.

  • Birlesmiş Milletlerin yaptığı araştırmalara göre yaşamak için dünyadaki en iyi yerin Kanada olduğunu ortaya koymuştur. Temiz ve güvenli, zengin kültürel aktivite olanaklarına sahip, cazip yaşam tarzı sunan Kanada’da öğrenci olmak bir ayrıcalıktır.

  • Kanada’da eğlence ve sanatsal aktiviteler oldukça gelişmiştir. Kültürel çeşitliliği teşvik eden gelenek ve politikalara sahip bu göçmen ülkesinde dünyadaki etnik grupların hemen tamamına rastlayabilirsiniz.

  • Bilgisayar ve enformasyon teknolojisinde uluslararası lider durumunda olan Kanada; mühendislik, havacılık, şehir ulaştırma, mikroelektronik, tıp aletleri, elektronik, bioteknoloji, yiyecek içecek, okyanus ve çevre sanayii gibi sektörlerdeki gelişmişliği ile tanınmaktadır.

  • Kanada’da öğrencilere 20 saate kadar çalışma izni hakkı tanınmaktadır. Böylece okurken para kazanabilir, masraflarınızın bir kısmını çıkarabilirsiniz.

  • Kanada’da lisans programlarını başarıyla bitiren öğrencilere staj & çalışma izni hakkı tanınmaktadır. Bu süreci tamamlayanlara ise vatandaşlığa başvuru hakkı tanınmaktadır.

  Kanada’da okumayı düşünüyorsanız en doğru eğitim kurumu ve şehir seçimini yapmak üzere ücretsiz danışmanlık alın!

  Bize Ulaşın

  Kanada öğrenci vizesi

  Kanada’da öğrenci vizesi almak istiyorsanız en az 2 yıl geçerli pasaportunuz olmalı. Bunun dışında en azından 6 ay süren bir programa başvuruyor olmanız gerekiyor.