Yurtdışında GMAT Sınav Kursları

Amerika’da MBA ve işletme yaparak kariyer basamaklarında yükselmek için GMAT skorunuzu yüksek tutmalısınız. Education World tecrübesiyle ekonomik fiyatlara sahip GMAT kurslarımız ile başarıya ulaşın!

Bize Ulaşın

GMAT nedir?

Açılımı Graduate Management Admission Test olan GMAT, Amerika’da İşletme Master’ı (MBA) ve İşletme’nin alt dallarında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerden istenen bir sınavdır. İşletme eğitimi veren okullar, öğrencilerin spesifik analitik yeteneklerinin dikkatle değerlendirilmesi açısından GMAT testini esas alır.

Bilgisayar sistemli GMAT sınavı öğrencinin akademik kariyerinde karşılaştığı diğer testlerden farklıdır. Bu testte hem bilgi birikiminiz hem de test çözüm becerinizdeki başarınız ölçülür.

GMAT kaç bölümden oluşur?

GMAT sınavı Sayısal (Quantitative), Sözel (Verbal) ve Yazma Becerisi (Analytical Writing Assessment) olarak 3 ayrı çoktan seçmeli bölümden oluşmaktadır.

Yazma becerisi bölümü, 2 değişik kompozisyon (essay) yazdırmak suretiyle yazma ve mantık becerilerinizi ölçmektedir.

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Sayısal Bölüm (Quantitative) lise düzeyindeki matematik bilgisi ve bu bilgilerin grafik ve şemalar halinde yorumlama yeteneğini ölçmektedir.

  • Veri Yeterliliği (Data Sufficiency)

  • Problem Çözme (Problem Solving)

  Sözel Bölüm (Verbal) akıl yürütme ve okuduğunu anlama becerilerinizi test etmektedir.

  • Cümle Düzeltme (Sentence Correction)

  • Eleştirel Akıl Yürütme (Critical Reasoning)

  • Okuduğunu Anlama (Reading Comprehension)

  GMAT sınavı birçok ülkede olduğu gibi Türkiye`de de bilgisayar üzerinde uygulanmaktadır. “Computer-Adaptive Test (CAT)” adı verilen bu uygulamada tüm sorular bilgisayar karşısında cevaplandırılmaktadır.

  Sınav sırasında sorular zorluk derecesine göre GMAT soru bankasından otomatik olarak seçilir. Her soru için bir cevap hakkınız bulunur, geri dönüp cevabınızı düzeltmeniz mümkün değildir. Fakat soruyu yanlış cevaplamanız halinde bir sonraki soru otomatik olarak daha kolay gelecek bir zorluk seviyesinde olacaktır.

  Sınav puanları 200 – 800 arasında belirlenmiştir ve sınav bitiminde resmi olmayan GMAT sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Resmi sonuçlar sınavdan sonra 2 hafta içinde adresinize postalanır.

  Neden yurtdışında GMAT sınav hazırlık kurslarımıza katılmalısınız?

  GMAT sistemini incelediğinizde alışık olduğunuz sınavlardan farklı olduğunu göreceksiniz. Bu sebeple GMAT sınav hazırlık kurslarında izlenen programlar oldukça zengin bir içerik ile tasarlanır. Education World olarak uluslararası başarıya sahip anlaşmalı eğitim kurumlarımız ile sunduğumuz GMAT hazırlık kurslarımızda öğrencilerimize en kaliteli eğitimleri alma ayrıcalığı sağlıyoruz.

  20 yıla yakın sektör tecrübesine sahip eğitim danışmanlarımız ile öğrencilerimizin yardıma ihtiyaç duyabilecekleri her konuda bilgili ve deneyimliyiz. Global ofislerimiz, yabancı ülkelere özel ek hizmetlerimizle öğrencilerimizin yanındayız. Ücretsiz danışmanlık hizmetlerimiz arasında yalnızca dil kursu seçimi değil vize danışmanlığında evrakların hazırlanması da bulunuyor.