Yurtdışında Eğitimin Popüler Adresi
Polonya Rehberi

Avrupa’da sınavsız üniversite ve yüksek lisansın adresi Polonya’da okumak için pek çok geçerli sebebiniz var!

Polonya’da pek çok İngilizce bölümde okurken çalışabilir, mezun olduktan sonra yerleşim izni alabilir ve pek çok sektörde iş bulabilirsiniz!

Yurtdışında okumak ve yaşamak için popüler ülkelerden Polonya rehberimizi inceleyin, merak ettiğiniz tüm soruları 20 yıla yakın tecrübeye sahip yurtdışı eğitim danışmanlarımıza sorabilirsiniz!

Bize Ulaşın

Uçuş Süresi

Yaklaşık 2 saat 40 dakika

Para Birimi

Polonya Zlotisi

Yüzölçümü

Yaklaşık 312.679 km²

Saat Farkı

Batısı 7, doğusu 10 saat geri

Resmi Dil

Lehçe

Başkenti

Varşova

İklim

Kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar sıcak ve yağışlı

Nüfus

Yaklaşık 38 milyon (2018)

Okul Arama

  Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

  Polonya eğitim sistemi

  Polonya eğitim sisteminde ortaöğretim 6 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul ve 3 yıl lise olarak toplamda 12 yıl sürmektedir. Genel lise ve teknik okulların da bulunduğu Polonya’nın AB üyeliğinin ardından ekonomisinde yaşadığı kalkınmaların yanı sıra eğitim sistemine yaptığı yatırımlar sonucu da gün geçtikçe popüler bir ülke olduğunu söyleyebiliriz.

  Polonya’da akademik eğitim almak isteyen öğrencilerin burayı tercih etme sebeplerinden biri de Bologna sürecine uygun eğitim standartlarıyla uluslararası geçerliliğe sahip olan diplomalara sahip olmasıdır. Polonya’da üniversite ve yüksek lisans kabul şartlarının diğer pek çok ülkeden daha kolay olmasının yanı sıra uygun eğitim maliyetleri de öğrenciler için önemli bir tercih sebebi oluyor.

  Polonya’da sınavsız üniversite ve yüksek lisans programları arasından size en uygun okulu birlikte seçmek için bize ulaşabilirsiniz!

  Bize Ulaşın

  Polonya’da okumanın avantajları

  • Polonya, zengin kültürü, yetiştirdiği sanatçıları ve mimarisiyle de dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere pek çok farklı alanda keşif imkanı sunar.
  • Avrupa’da diğer ülkelere oranla yaşam giderleri çok daha ekonomiktir. Yine de sahip olacağınız vize ile tüm Avrupa ülkelerinde şehirlerarası seyahat eder gibi rahatça gezebilirsiniz.

  • Öğrenci dostu olan Polonya’da eğitim alan öğrencilere yerleşim hakkı verilir.

  • Polonya’da okurken çalışma iznine sahip olduğunuz için öğrenciyken bile para kazanabilirsiniz.

  • Sınavsız üniversite, yüksek lisans programlarıyla Polonya üniversitelerinde pek çok farklı eğitim seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

  • Eğitim dili İngilizce olan pek çok bölümde okuyabilir, mezun olduğunuzda uluslararası kariyer fırsatlarına sahip olabilirsiniz.

  Polonya’da öğrenci vizesi

  Polonya’da akademik eğitim yapmak istiyorsanız D tipi Ulusal Vize isimli uzun dönem öğrenci vizesine başvuru yapmanız gerekiyor. Polonya’da öğrenci vizesi ülkeye giriş yaptığınız andan itibaren 1 yıl sürelidir. Bu vizeyi alabilmek için kabul edildiğiniz okuldan alacağınız kabul belgesi ile vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.