Hangi Dil Programı Size Uygun?

Yurtdışında Hangi Dil Programını Tercih Etmelisiniz?

Yurtdışı eğitim oldukça kapsamlı ve zengin bir uzmanlık alanıdır. Education World olarak 20 yıla yakın sektör tecrübemiz ile dil eğitiminden akademik eğitimlere kadar farklı ihtiyaçlara yönelik dil programları sunuyoruz.

Size ve bütçenize en uygun eğitim programlarını birlikte seçelim!

Bize Ulaşın

Yurtdışında Genel Dil Eğitimi

Haftalık 15 – 20 veya 25 ders içeren bu programlar temel dil konularında kapsamlı bir dil bilgisi eğitimi içermektedir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar düzenlenen kurslarda dil bilgisi haricinde kelime bilgisi, telaffuz, konuşma derslerine de yer verilir. Programların çoğu her hafta veya iki haftada bir başlamakta olup kurs süresi öğrencinin isteğine göre ayarlanabilmektedir.

Yurtdışında Yoğun Dil Eğitimi

Mesleki veya akademik sebeplerle kısa sürede dil öğrenme gereksinimi olan öğrenciler için tasarlanan bu kurslarda haftalık ders saati her okula göre farklılık göstermekle birlikte 28-30 veya 40 ders içermektedir. Haftalık ders saati fazla olduğu için bu eğitimlerde konular daha ayrıntılı işlenir. Yoğun dil eğitiminde dersler okuma, dinleme, yazma, dil bilgisi ve konuşma pratiğinin geliştirilmesi üzerine tasarlanmıştır. Yoğun dil programının bir avantajı da temel dersler haricinde öğrencilere seçmeli ders hakkı tanınmasıdır. Seçmeli derslerde öğrenciler oyunlara & grup tartışmalarına katılarak konuşma pratiklerini geliştirme fırsatını bulur. Yoğun dil eğitimleri genellikle her hafta ya da iki haftada bir başlar.

Yurtdışında Uzun Dönem Akademik Yıl Programları

Bu programlar uzun süreli dil eğitimi almak isteyenler, dil seviyeleri ortanın altında olanlar ya da yeni başlayanlar için idealdir. Genellikle minimum 20 hafta devam eden bu programlarda öğrenciye indirim ve ekstra avantajlar sunulur. Bu programlarda öğrenciler temel dil eğitiminin yanı sıra kültürel & akademik dil eğitimi ve sınavlara hazırlık derslerini de görmenin avantajını yakalamakta ve aynı zamanda diğer programlara göre % 20 – 30 daha az ücret ödemektedir. Programların çoğu belirli tarihlerde başlamakta olup bazı ülkelerde (İngiltere ve Avustralya) minimum 6 ay süreli kayıtlarda haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Yurtdışında okurken çalışma fırsatı ve daha ekonomik eğitim maliyetleri uzun dönem programları cazip kılmaktadır.

Yurtdışında Profesyonellere Yönelik Ticari Dil Eğitimi – İş İngilizcesi

Bu programlar globalleşen dünyamızda iş hayatındaki gelişmeleri takip etmek ve iş hayatıyla iletişim kurmak isteyen profesyoneller tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kısa süreli eğitimlere katılabilecek profesyoneller için düzenlenen bu programlarda ticari yazışmalar, toplantı teknikleri, ticari terminoloji gibi konular işlenmektedir. Genellikle dil seviyesi orta ve üzeri olan ve iş yaşamında yabancı dil kullanmak durumunda olan profesyoneller için ideal bir programdır.

Education World farkıyla yurtdışında eğitim programları ve sınavlara hazırlık sınav kursları hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık isteyin!

Bize Ulaşın

Yöneticiler İçin Yurtdışında Kurslar

Bu programlar zamanı değerli ve sınırlı olan işadamlarının, orta ve üst kademe yönetici ve meslek sahibi profesyonellerin iş dünyasındaki ihtiyaçlarına cevap verecek kurslardır. Bu kurslar büyük özen ve esneklikle hazırlanmış olup katılımcıların istekleri doğrultusunda da düzenlenebilmektedir. Programlar bire bir özel ders veya küçük gruplar halinde verilmektedir. Ayrıca katılımcıların iş dünyasından olması farklı firmalar arasında yeni iş anlaşmaları ve ortaklıkları da doğurabilmekte, profesyoneller için network geliştirme olanağı sunar.

Yurtdışında Mesleki Dil Eğitimi

Bu programlar doktorluktan turizmciliğe, mühendislikten gazeteciliğe, tıptan hukuka, öğretmenlikten pilotluğa kadar her türlü meslek grubu için özel olarak hazırlanmaktadır. Program katılımcıların uzmanlaşmak istedikleri mesleğe ait terminolojiyi geliştirme, kültürler arası iletişim ve öğrencilerin farklı ülkelerden gelen meslektaşları ile bilgi alışverişinde bulunmalarına da zemin hazırlar.

Yurtdışında Sınavlara Hazırlık

Sınav kursları uluslararası alanda işverenler ve yüksek öğretim kurumları tarafından kabul gören TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE Üniversitesi Dil Sınavlarının haricinde, Amerika’da yüksek öğrenim için üniversitelerin ek olarak istediği GMAT ve GRE sınavlarına hazırlanmak isteyenler için düzenlenen programlardır. Bu programlar sınavların gerektirdiği dil becerilerinin öğrencilere kazandırılması esasına göre tasarlanmıştır. Okuma, yazma, dinleme, gramer bilgilerinin haricinde öğrencilere test teknikleri de öğretilerek sınavdan en üst düzey puanı almaları hedeflenir. Programlar genellikle kısa süreli olmakla beraber haftada 15-20 veya 30 ders olarak verilmektedir.

Yurtdışı Eğitimde Özel Dersler

Genellikle uzun süre zamanı kısıtlı olan ve kısa sürede dil problemini çözmek isteyenler için ideal bir programdır. Bu program birebir olarak verildiği için diğer programlara göre maliyeti daha yüksektir. İstenildiği kadar haftalık ders alınabilir aynı zamanda farklı programlara katılırken, ek olarak özel derslerden de yararlanılabilir.

3 Uluslararası Ofis

Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimize desteğimizi global ofislerimiz ile de sürdürüyoruz. Türkiye, Almanya ve İngiltere’de özel ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizle içiniz rahat olsun!

Ücretsiz Danışmanlık

Öğrencilerimize en uygun eğitim programlarını birlikte belirliyor; başvuru, kayıt ve vize evraklarının hazırlanmasını ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

Deneyimli Uzman Danışmanlar

Yurtdışı eğitimde tecrübe sahibi uzmanlarımız ile öğrencilerimize ihtiyaç duyacakları her konuda danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Binlerce Mutlu Öğrenci

Bugüne kadar binlerce öğrenciyi yurtdışında eğitim almak üzere danışmanlık hizmeti sağladık!

Okul Arama

    Not: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.